PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 861
ocen
8,5 10 1 406861
8,7 48
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Zacznę od początku wiadoma historia głównego bohatera który chciał wywinąć się od obozu pracy udaje szalonego

Pierwsza rzecz tytuł Lot nad kukułczym gniazdem czy żaden widz nigdy nie zastanawiał się nad owym tytułem? Bo ja tak zastanawiałam się właśnie dlaczego kukułcze gniazdo? przecież kukułka nie ma właściwie gniazda ona podrzuca swoje młode gdzie indziej. Odpowiedź znalazłam w piosence Metallicy Welcome home która opisuje sytuację która dzieje się na świecie czyli że jeśli ktoś jest inny inaczej się ubiera czy zachowuje usuwa się go ze ,,zdrowego'' społeczeństwa. Oczywiście dziś nie ma takiego traktowania mamy subkultury. Ale Dlaczego kukułcze gniazdo moi drodzy jak już mówiłam kukułka odrzuca swoje młode gdzie indziej. Kukułka symbolizuje te społeczeństwo które odrzuca innych ludzi (ludzi którzy są sobą) kukułcze gniazdo to jest psychiatryk w którym są odrzuceni ludzie przez społeczeństwo. Rzadko bywało tak że ktoś sam zwrócił się do zakładu o pomoc. A lot oznacza że my widzowie odbywamy lot nad kukułczym gniazdem. CZYLI WNIOSEK kukułka to społeczeństwo które odrzuca ludzi innych do gniazda czyli psychiatryka

Karolina12455

Ciekawa interpretacja tytułu, ale chyba nie dość uważnie oglądałaś ten film. Podczas jednej z terapii było powiedziane, że większość pacjentów jest tam dobrowolnie, żadne kukułcze społeczeństwo ich nie odrzuciło.
Poza tym nie rozumiem jak ma się temat postu do jego treści. Co jest poruszającego w tym, że jednostki są odrzucane przez grupę?

ocenił(a) film na 10
Karolina12455

Ja również podobnie interpretowałam tytuł.. Uwielbiam ten film, dla mnie to prawdziwe arcydzieło. Książki nie czytałam, bo ciężko ją gdziekolwiek dostać, ale podobno jest jeszcze lepsza. W filmie najbardziej szokującą dla mnie sceną była ta, w której przywieźli Randalla po zabiegu lipotomii. Pozbawili go możliwości normalnego życia, funkcjonowania. Rozumiem, że libacja na oddziale była niezbyt mądrym pomysłem, ale żeby od razu tak okaleczyć człowieka..

Noelle_4

Zrobili lobotomię bo innego nie było wyjścia Randalph był inny a raczej był sobą co nie podobało się społeczeństwu

ocenił(a) film na 10
Karolina12455

nie było innego wyjścia? no tak, żeby mieli spokój na oddziale trzeba było do razu zrobić z człowieka warzywo. niby szpital psychiatryczny ma służyć ludziom,a tylko ich okalecza i dodatkowo niszczy psychikę. ta scena była straszna.

Noelle_4

nie chodzi o spokój chodzi właśnie że według nich (psychologom) lobotomia była konieczna do tego aby Randalph stał się ,,porządnym'' obywatelem aby stracił całą swoją osobowość czyli tą pewność siebie

ocenił(a) film na 10
Karolina12455

całe szczęście, że tego typu zabiegi zostały zabronione... cholera wie, ilu ludziom takie coś zniszczyło życie.

Noelle_4

Racja

ocenił(a) film na 10
Karolina12455

nie podobał sie społeczenstwu?

xxxxxxxxxxxxxxxxx

tak bo był sobą nie pracował był skazańcem był inny niż oni

ocenił(a) film na 7
Karolina12455

Fajna interpretacja, i w sumie pasuje, ale wydaje mi się trochę na wyrost. Nie wiem, czy określenie dalej funkcjonuje, ale gdy powstawała książka słowem "cuckoo" określano świra, czubka. Wydaje mi się że to "Cuckoo's Nest" to nic innego jak żargonowe określenie zakładu psychiatrycznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones